Bindy CS GO

Przydatne bindy CS GO

W tym artykule znajdziesz wszystkie przydatne bindy w CS GO:

  • Bindy na zmianę ręki
  • Bindy do kupowania broni CS GO
  • Bindy na skok na scrollu (bh)
  • Bindy CS GO – usuwanie krwi
  • Bind na jumpthrow
  • Bindy na szybkie wyciąganie granatów
  • Bindy na szybsze strzelanie i poruszanie się z AWP

Bindy w CS GO – co to jest, jak je włączyć?

Są to przydatne skróty klawiszowe, które znacznie ułatwiają i usprawniają rozgrywkę. Pomagają szybciej i dokładniej wykonywać niektóre czynności. Dzięki nim możesz mieć całkowitą pewność, że każdy kolejny jumpthrow będzie skuteczny. Możesz też ustawić sobie bindy na kupowanie broni w CS GO. Sprawdzają się w sytuacji, gdy często kupujesz określony ekwipunek (na przykład kałacha, kamizelkę, granat i smoke’a). Zamiast kupować wszystko ręcznie, tracić czas i ryzykować kupno złej broni, możesz dzięki temu skupić się na zaplanowaniu taktyki na następną rundę.

Jak włączyć bindy w CS GO?

Na samym początku musisz dostać się do konsoli, w której będziesz wpisywać wszystkie potrzebne komendy. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i nie wiesz, jak się za to zabrać, sprawdź nasz poradnik – jak włączyć konsolę w CS GO.

Gdy już to zrobisz, musisz zapoznać się z podstawowymi komendami, które odpowiadają za przydzielenie odpowiedniego działania do wybranego klawisza. Każda z nich zbudowana jest według następującego schematu: komenda bind + obudowany cudzysłowem „klawisz”, do którego ma być przydzielone konkretne działanie (czasem od razu podajemy sugerowany klawisz) + komenda wywołująca konkretne działanie.

Wszystkie przydatne bindy w CS GO znajdziesz poniżej.

Wskazówka: zanim zaczniesz bindować, dobrze zastanów się, do jakich klawiszy przypisać daną komendę. Pamiętaj, by wykorzystywać wyłącznie nieużywane klawisze. Ustawianie kupowania na F1-F12 może i jest wygodne, ale należy pamiętać, że niektóre z tych przycisków są odpowiedzialne za głosowanie!

Bind na zmianę ręki

Wystarczy jeden klawisz, by przerzucić broń z prawej do lewej ręki (i odwrotnie!). Do czego przydaje się bind na zmianę ręki w CS GO? Jest to znakomite rozwiązanie, gdy tekstura broni zasłania przeciwnika. Może być też przydatne dla osób leworęcznych, którym przeszkadza domyślne ułożenie broni. Sprawdzi się również wśród graczy, którzy chcą się w jakiś sposób wyróżnić.

Czy warto stosować bind na zmianę ręki w CS GO? To zależy, jeśli dzięki temu zwiększy się wygoda twojej gry, czemu nie. Jak zrobić ten bind do CS GO? Wystarczy, że w konsoli wpiszesz poniższą komendę:

bind "klawisz" "toggle cl_righthand 0 1"

Bind na kupowanie broni

Przydaje się w sytuacjach, gdy gramy standardowym zestawem wyposażenia. Daje on czas na dodatkowe przemyślenie taktyki i niweluje ryzyko błędnego zakupu. Bind na kupowanie broni wymaga wiedzy na temat nazw konkretnych elementów ekwipunku. Te zaś sprawdzisz w artykule, który zbiera wszystkie komendy w CS GO.

Gdy już to zrobisz i zastanawiasz się, jak zrobić bind na kupowanie broni, zastosuj poniższy schemat. Zmień fragment „nade” na nazwę wybranego sprzętu, oddziel całość średnikiem (;) i wpisz kolejny element wyposażenia.

bind "alt" "+nadebuy"

Bind na skakanie na scrollu

Jeśli jesteś początkującym graczem, pewnie zastanawiasz się, po co i czy warto ustawić bind na skakanie na scrollu w CS GO. Otóż okazuje się, że spacja (która w większości gier odpowiada za skakanie) jest bardzo niewygodna w użyciu – trzeba zmienić ułożenie ręki i nacisnąć przycisk. W CS GO niezwykle istotna jest szybkość reakcji i precyzja, którą zapewnia właśnie bind na skok na scrollu w CS GO. Scroll jest zawsze pod ręką, domyślnie jest bezużyteczny, a w takiej sytuacji pozwala na natychmiastową reakcję bez zmiany ułożenia dłoni. Do tego znacznie ułatwia bunnyhop. To jeden z najważniejszych bindów w CS GO!

Jak ustawić bind na skakanie na scrollu w CS GO? Sprawdź poniżej:

Do góry:
bind "MWHEELUP" "+jump"
W dół:
bind "MWHEELDOWN" "+jump"
Jak cofnąć:
bind "MWHEELUP" "invprev"
bind "MWHEELDOWN" "invnext"
Włącz/wyłącz bunnyhop na scrollu:
alias scroll "bind mwheelup +jump; bind mwheeldown +jump;bind m scroll2"
alias scroll2 "bind mwheelup invprev; bind mwheeldown invnext;bind m scroll"
bind "m" "scroll"

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zrobić bind na skok na scrollu CS GO, przeczytaj artykuł zamieszczony pod linkiem.

Bind na usuwanie krwi

Trwają dyskusje na temat użyteczności tego bindu. Z jednej strony pozwala oczyścić mapę (przez co lepiej widać przeciwników), z drugiej strony zabiera dodatkowe informacje o trafieniu. Żeby to jednak miało sens, krew powinna znikać regularnie. Dlatego tę komendę ustawia się pod często używanym klawiszem (np. odpowiadającym za poruszanie się lub przeładowanie)

Bind na usuwanie krwi – czy warto? O tym trzeba zdecydować samemu, testując go na polu bitwy. Jak go ustawić? Sprawdź, co powinieneś wpisać w konsolę:

Jak zastosować:
bind "Q" "lastinv; r_cleardecals"
bind "R" "+reload; r_cleardecals"
bind "shift" "+speed;r_cleardecals"
bind "ctrl" "+duck;r_cleardecals"
bind "w" "+forward; r_cleardecals"
bind "s" "+back; r_cleardecals"
bind "a" "+moveleft; r_cleardecals"
bind "d" "+moveright; r_cleardecals"

Aby cofnąć:
bind "Q" "lastinv"
bind "R" "+reload"
bind "shift" "+speed"
bind "ctrl" "+duck"
bind "w" "+forward"
bind "s" "+back"
bind "a" "+moveleft"
bind "d" "+moveright"

Bind na jumpthrow

To moim zdaniem najważniejszy bind w grze. W grze zespołowej niezbędne jest precyzyjne rzucanie taktycznych granatów (szczególnie smoke’ów). Zastanów się, ile razy drużynowa akcja skończyła się niepowodzeniem, bo ktoś źle rzucił granat. Bind na jumpthrow (a właściwie jego brak) mógł wtedy przesądzić o zwycięstwie.

alias "+jumpthrow" "+jump; -attack; -attack2"
alias "-jumpthrow" "-jump"
bind "mouse3" "+jumpthrow"

Bind na szybkie wyciąganie granatów

Wszyscy wiemy, że w CS GO liczy się precyzja i szybkość reakcji. Z tego względu warto sprawdzić, jak włączyć bind na szybkie wyciąganie granatów w CS GO. Kto wie, może kilka zaoszczędzonych milisekund na wyciąganiu smoke’a pozwoli ci szybciej zgasić ogień i przeżyć?

bind "klawisz" "use weapon_knife; use weapon_flashbang"
bind "klawisz" "use weapon_knife; use weapon_hegrenade"
bind "klawisz" "use weapon_knife; use weapon_smokegrenade"

Bind na szybsze strzelanie i poruszanie się z AWP

W końcu coś dla prawdziwych snajperów! Pozwala skuteczniej strafe’ować (czyli szybko poruszać się z boku na bok) przed lub po oddaniem strzału z AWP. Bind na szybsze strzelanie i poruszanie się z AWP sprawdza się w trakcie wychylania, by szybko zdjąć potencjalnego przeciwnika i wrócić za bezpieczną osłonę.

By ustawić ten bind, wystarczy, że wkleisz poniższą komendę w konsolę:

bind "Q" "+knife"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *