Rangi CS GO

Rangi CS GO – sprawdź, jak działają i na jakim jesteś poziomie

W tym artykule dowiesz się:

 • Jak działają rangi w CS GO
 • Jakie są rangi w CS GO po polsku i po angielsku
 • Jaki jest procentowy podział rang CS GO
 • Jakie są rangi CS GO w trybie Skrzydłowy
 • Jakie są rangi CS GO w Danger Zone

Jak działają rangi w CS GO?

W Counter Strike: Global Offensive istnieje system dobierania graczy na podstawie ich umiejętności (tzw. matchmaking). Niestety, nie ma oficjalnych informacji na temat jego działania, gdyż mogłoby to doprowadzić do wykorzystywania potencjalnych niedoskonałości systemu. Jedyną wskazówką udzielaną graczom jest przydzielenie do jednej z 16 rang, które wizualizują ich zdolności.

Nie oznacza to jednak, że zupełnie nie wiadomo, jak działają rangi w CS GO. Dociekliwi gracze przez lata obserwowali i testowali system zaimplementowany w esportowym tytule Valve i sami wyciągnęli wiele wartościowych wniosków.

Punkty ELO i matchmaking w CS GO

Matchmaking w grze oparty jest na punktach ELO – ich liczba jest wskaźnikiem naszych zdolności w grze. Nie możemy zobaczyć, ile ich aktualnie mamy. Jedyną wskazówką, czy jest ich więcej, czy mniej, są rangi w CS GO. Każda z nich obrazuje pewien przedział punktów. Po przekroczeniu maksymalnej wartości ranga się zwiększa. Po spadku poniżej minimalnej założonej wartości – ranga spada.

Każdy rozpoczyna mecz z pewną liczbą punktów. System sumuje punkty ELO w drużynie, a następnie dobiera przeciwników na podobnym poziomie. Zazwyczaj zdarza się, że jedna drużyna ma ich więcej, a druga mniej. Drużyna z większą ilością punktów uważana jest za faworyta do zwycięstwa. Ma to poważne konsekwencje – jeśli faworyt przegra rundę, traci więcej punktów (w porównaniu do przegranej rundy przez „słabszą” drużynę), a po zwycięstwie zyskuje ich mniej. Pozwala to szybciej przydzielać graczy do rangi, która odpowiada ich faktycznym umiejętnościom.

Ciekawostka – system ten zaczerpnięty został z rankingu szachowego, a nazwa punktacji ELO pochodzi od jego twórcy, naukowca Arpada Elo.

Jak wbijać rangi w CS GO lub z nich spaść?

Na to wpływ mają dwa główne czynniki: wygranie i przegranie rundy oraz status MVP. Choć walczące ze sobą drużyny dobierane są na podstawie sumarycznej ilości punktów, każdy gracz rozliczany jest ze swoich dokonań indywidualnie. Dlatego nie jest istotne, by zdobywać jak najwięcej zabójstw lub asyst, tylko wygrać rundę (i najlepiej zostać MVP).

Jeśli (przykładowo) wygrałeś rundę przeciwko silniejszej drużynie i zostałeś w niej MVP, zyskasz sporo punktów. Jeśli jednak przegrałeś rundę przeciwko silniejszej drużynie, stracisz mniej punktów ELO (a jeśli mimo wszystko zostałeś MVP, stracisz jeszcze mniej). Nie ma znaczenia wygrana lub przegrana w meczu, dlatego czasem może się zdarzyć, że awansujesz po przegranym meczu, a spadniesz z rangi CS GO po wygranym.

To są podstawowe informacje na temat matchmakingu i przydzielania rang. Czynników jest oczywiście więcej (np. seria wygranych), jednak to wystarczy, by mieć ogólne pojęcie o działaniu tego systemu. Jak szybko wbijać rangi w CS GO? Sprawdź przydatne bindy w CS GO i komendy CS GO, które pomogą ci zwiększyć swoje umiejętności.

Zobacz teraz, jakie są wszystkie rangi w CS GO. Które są dobre, a które złe?

Rangi CS GO w 2021 roku:

W tym momencie każdy gracz klasyfikowany jest w 1 z 16 dostępnych rang. Nowi i powracający gracze nie mają przydzielonej żadnej rangi – zmienia się to po rozegraniu kilku meczów. Poniżej znajdziesz wszystkie rangi CS GO po polsku i po angielsku:

Zestawienie rang cs go po angielsku
Zestawienie rang cs go po angielsku

„Silver” – czyli rangi CS GO nowych i słabszych graczy

 • Srebro I – IV (Silver I – IV)
 • Elitarne srebro (Elite Silver)
 • Mistrzowskie elitarne srebro (Silver Elite Master)

Nowi gracze potrzebują czasu, by zapoznać się ze specyficznymi mechanikami w CS GO. Tzw. srebro jest do tego doskonałym miejscem. Znajdują się tu początkujący gracze, którzy muszą jeszcze sporo poćwiczyć.

„Gold” – rangi CS GO po polsku i po angielsku dla przeciętnych graczy

 • Złoty laur I – III (Gold Nova I – III)
 • Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master)

W goldzie trafisz na graczy, którzy opanowali podstawowe mechaniki. Jeśli ci się poszczęści, zagrasz z kimś, kto potrafi współpracować, choć jeszcze musi się wiele nauczyć.

Jaka ranga w CS GO jest dobra? „Kałach” i „szeryf”!

 • Mistrzowski obrońca I – II (Master Guardian I – II)
 • Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite)
 • Wybitny mistrzowski obrońca (Distinguished Master Guardian)

Jeśli tutaj trafisz, oznacza to, że coś już potrafisz. Masz dobrego aima, rzucisz smoke’a na mida i zrushujesz B, kiedy drużyna tego potrzebuje.

Najlepsze rangi CS GO po polsku i po angielsku

 • Legendarny orzeł (Legendary Eagle)
 • Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master)
 • Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class)
 • Elita światowa (The Global Elite)

Żeby utrzymać się w tych rangach, musisz znać większość podstawowych taktyk, headshotować każdą bronią i doskonale współpracować z drużyną. Jeśli awansujesz do „Global”a lub „Supreme’a”, pomyśl o znalezieniu teamu i spróbowaniu swoich sił na FaceIt lub na turniejach!

Rangi CS GO – statystyki, podział graczy:

Zestawienie pokazujące rangi CS GO i statystyki graczy

Rangi CS GO – Skrzydłowy

W 2017 roku pojawił się nowy tryb – skrzydłowy. Jest to wariacja 2 vs 2 trybu turniejowego z jednym bombsitem i rozgrywką na wydzielonym fragmencie mapy. Rangi w tym trybie odpowiadają rangom CS GO „pełnego” trybu turniejowego, co można zauważyć na poniższej infografice:

Infografika pokazująca rangi cs go w trybie skrzydłowy

Rangi CS GO – Danger Zone

Danger Zone, czyli „Strefa Zagrożenia” to stosunkowo nowy (jak na standardy Counter Strike), bo wprowadzony w 2018 roku tryb. Jest to po prostu battle royale, w którym mierzy się ze sobą 16 lub 18 graczy grających solo, w dwu- lub trzyosobowych zespołach.

Rangi Danger Zone przyznawane są na takich samych zasadach, jak w przypadku trybu turniejowego i prezentują się następująco:

Grafika pokazująca rangi cs go w Danger Zone, nowym trybie Counter Strike
Rangi CS: GO Strefa zagrożenia (Danger Zone)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *